Hakkımızda

Acil Vakalarda 7/24 veteriner hekim müdahalesi bulunan veteriner kliniğimiz, dahili ve cerrahi hastalıkların yanı sıra psikolojik problemleri de tedavi konusu içerisine almakta ve hizmet vermektedir. Kan analiz cihazları, dijital röntgen, hızlı test kitleri, sitolojik bakılar için gerekli laboratuvar donanımı ; doğru, hızlı teşhis , zamanında müdahaleye olanak sağlar. Konvansiyonel tıbbın yanı sıra fitoterapi, aromaterapi gibi uygulamalar da tedavi yöntemleri arasındadır.

İletişim

@2020 Vetpozitif Veteriner Kliniği

Alternatif Tıp

Dostlarınız

Güvenilir Ellerde

Bilindiği üzere sağlıklı olan kedilerin ortalama gebelik dönemi 60 ile 65 gün aralığındadır. Doğumun yaklaştığı kedilerimizin davranışlarından da kolaylıkla anlaşabilmektedir. Nitekim kediler doğum yaklaştığında ekseriyetle yalnız olmak isterler. Kedilerin gebeliğinde ki en önemli detay dişi kedinin çiftleştiği erkek kedinin ırkının bilinmesidir. Çünkü doğum esnasında beklenmedik durumlarla karşılaşmak mümkündür, örneğin dişi kedi kendinden büyük ırka sahip bir erkek kedi ile çiftleşme gerçekleştirdiyse doğum sürecinde yavruların kanalı tıkaması olağan durumlar arasındadır. Bu gibi durumlarda kedi sezeryan operasyonu yapılmaktadır. 

Köpeklerde aynı şekilde ekseriyetle doğumlarını kendileri yapabilirler. Sağlıklı bir köpeğin gebelik süresi ortalama 55 ile 70 gün aralığındadır. Eğer bu süre dolmuş ve köpeğiniz doğum gerçekleştirmemiş ise mutlaka veteriner hekimden destek almanız önerilmektedir.  Yine köpeklerde ortalama doğum süresi yaklaşık yarım saat sürmektedir. Eğer bu süre kabul edilenden daha uzun sürüyorsa yine mutlaka bir veteriner hekimden destek almanız gerekebilmektedir.

Evcil hayvanlarınızın gebelik dönemi, doğum ve doğum sonrası süreçlerine ilişin her türlü konuda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.